השקעה חברתית

בכל מקום בו שברון פועלת בעולם, וכך גם בישראל, אנחנו מחוייבים להשקעה חברתית בקהילות בהן אנו פועלים. את הפרוייקטים בישראל אנחנו בוחרים על בסיס תהליך בחינה של צרכי הציבור בישראל החברה פועלת לקידום ופיתוח החינוך הטכנולוגי  תוך חיזוק  וסיוע לקהילות מכל המגזרים באוכלוסיה הישראלית. 

בנוסף, פועלת שברון  להגדלת העסקת כוח אדם כחול לבן, קידום רכש והעסקת ספקים מקומיים, כמו גם העברת ידע ונסיון לתעשיית הגז הטבעי הצומחת בישראל בנושאים שונים כמו בטיחות ומוכנות למצבים לא שגרתיים.

שברון מדיטרניאן לימיטד מפעילה ומפתחת בישראל תכנית להשקעות חברתיות בהמשך לתכניות אותן הפעילה נובל אנרג'י בעבר, (טרום מיזוג  עם שברון בשנת 2020 ) והיא מתרחבת  ומתפתחת בהתאם לצרכים.

לאורך השנים אנו תומכים ותמכנו במספר תכניות מרכזיות:

מרכז שברון-רופין לאנרגיה וגז טבעי

בשנת 2014 הוקם במכללה הטכנולוגית רופין מרכז ידע ולימודים למקצועות האנרגיה והגז הטבעי כשיתוף פעולה בין נובל אנרג'י והמכללה.

המרכז מכשיר הנדסאים וסטודנטים במקצועות שונים במגזר האנרגיה והגז הטבעי, ומרבית בוגריו השתלבו  לאחר סיום לימודיהם בתעשיית האנרגיה הצומחת בישראל, הן בשברון והן בחברות וגופים נוספים כהנדסאים, טכנאים, ובמקצועות נוספים.

הזנק

הזנק לעתיד יוזמת ומפתחת תכניות ייחודיות וחדשניות לקידום החינוך וההשכלה האקדמית והטכנולוגית, להעצמה אישית ולמתן כלים שיובילו למוביליות חברתית-כלכלית של אוכלוסיות מוחלשות מכל המגזרים בחברה.

הזנק להנדסאים והזנק לתעשיה הן שתיים מהתכניות המרכזיות שלנו לקידום החינוך הטכנולוגי בישראל. הן מופעלות בכלל רבדי החברה הישראלית, ופעילותן המוצלחת מביאה למניעת נשירה של תלמידים וסטודנטים מהלימודים ולשילובם בהצלחה של צעירים מאוכלוסיות מוחלשות במעגל העבודה בתחומים טכנולוגיים נדרשים לתעשייה, בחברה ובקהילה.

תוכניות אלו מקדמות מידי שנה אלפי בני נוער וצעירים לבניית אופק אישי ותעסוקתי ושיתוף הפעולה שלנו איתה נמשך מאז שנת 2015.

פותחים עתיד

פותחים עתיד פועלת משנת 2006, ב - 36 ישובים בפריפריה החברתית והגאוגרפית של ישראל למען ילדים ומשפחות המצויים במצבי סיכון.

התכנית פועלת באמצעות מודל הנאמנות – מודל ליווי הוליסטי ייחודי, של מבוגר.ת משמעותי.ת המלווה את הילד והוריו במסע של שינוי הנמשך 3 שנים. הנאמנות מהוות את כלי ההתערבות העיקרי וגורם  המפתח בהצלחת התהליך שבאמצעותו מעצימה פותחים עתיד את הילדים, המשפחות, בתי הספר והקהילה כולה.

התוכנית פועלת בכל המגזרים המרכיבים את החברה הישראלית, במטרה להעניק לילדים ומשפחותיהם בטחון, כלים והזדמנות שווה לממש את הפוטנציאל האישי הטמון בהם.

אני כרמלי

 אני כרמלי היא תכנית חינוכית ייחודית שמופעלת על ידי רשות הטבע והגנים באזור הכרמל, ומיועדת לתלמידי האזור, מרקעים מגוונים (חילונים, דתיים, ערבים ודרוזים). התכנית מעניקה לתלמידים הכשרה מקיפה, מרגשת וחווייתית על מנת להפוך לחלוצים שיובילו שינוי בקהילה המקומית ממנה באים. שברון תומכת בתכנית זאת ביחד עם שותפיה בפרוייקט "לוויתן".

תעשידע

נובל אנרג'י תמכה בתכנית חינוכית שבנתה עמותת תעשידע ונועדה לחשוף  את בני הנוער והדור הצעיר לעולם התעשייה על מנת להטמיע ערכים, לעודד מוטיבציה ללימודים טכנולוגיים ולאפשר התפתחות והתקדמות בתחום החדשנות, יצירתיות ויזמות.

מדעטק

במטרה לחשוף צעירים לאפשרויות הקריירה בתחומי המדע והטכנולוגיה, שיתפה נובל אנרג'י פעולה עם מדעטק – המוזיאון הלאומי למדע,  טכנולוגיה וחלל בחיפה – בהקמתו של פארק ובל אנרג'י למדע.  הפארק מהווה  מרכז פעילויות אינטראקטיבי שתוכנן במטרה להעניק השראה ליצירתיות ולעורר סקרנות בקרב ילדים, החל מגיל בית הספר היסודי.

 

Humankind

כחלק מהמחוייבות שלנו לקהילה , חברת שברון בישראל  מפעילה תכנית בשם Humankind שמאפשרת לעובדיה  לתמוך בארגונים ומטרות שחשובים להם. במסגרת זו, כל עובד יכול לתרום לארגון חברתי ללא מטרות רווח והחברה מכפילה את תרומתו לאותו הארגון. בנוסף, התכנית מאפשרת לעובדים להתנדב בארגון לבחירתם, ובמקביל החברה תורמת לאותו ארגון בהתאם להיקף שעות ההתנדבות.

עובדי שברון מדיטרניאן לימיטד מתנדבים על בסיס קבוע בפרויקטים שונים ופעילויות של עמותות בישראל